Jak urządzić pokój przechodni dla dziecka?

pokój przechodni dla dziecka

Jeśli spodziewasz się dziecka, warto już teraz urządzić mu własne pomieszczenie. Dość kontrowersyjnym pomysłem jest pokój przechodni. Przechodzenie do innych części mieszkania, np. kuchni lub salonu, dla niektórych stanowi problem. Czy zaplanowanie takiej przestrzeni dla malucha jest dobrym pomysłem? Jak uczynić z niego miejsce, w którym maluch będzie świetnie się czuł i prawidłowo rozwijał?

Korzyści z posiadania pokoju przechodniego

Mieszkanie z pokojem przechodnim ma też swoje zalety. Podkreśla on klasę wnętrz oraz ma świetny design. Łatwiej jest też przyjmować gości. Najczęściej znajdują się one w kamienicach. W nowym budownictwie są raczej rzadkością. Pokój przechodni dla dziecka powoduje ciarki u wielu ludzi. Uważają oni, że w ten sposób marnuje się przestrzeń. Zaaranżowanie tego pomieszczenia może stanowić problem, jednak absolutnie da się to zrobić. Rodzina bądź grupa bliskich znajomych powinna w takim mieszkaniu czuć się swobodnie. Zapewnia to wspólną przestrzeń i neutralny grunt. Możesz spokojnie odpoczywać w chwili wizyty gości. Pokój zapewnia również wygodę przy pracy bez rozpraszacza w postaci telewizora. Miejsce może także służyć jako salon. Takie pomieszczenie dzięki swojemu wyglądowi podwyższa też cenę nieruchomości.

Jak uczynić z niego funkcjonalne pomieszczenie?

Ważne jest, by pokój miał odpowiednią rolę, jaką w tym przypadku ma być pomieszczenie dziecięce. Doskonałym pomysłem będzie oddzielenie go od pozostałych miejsc. Należy pozostawić odpowiednią powierzchnię na ciąg komunikacyjny. Aranżacja tylko trochę uszczupli Twój budżet, a może zakończyć się świetnym efektem. W celu wyciszenia sygnałów postaw na kotarę z grubego materiału oraz drzwi przesuwne. Najlepiej, aby pierwszy przedmiot zrobiono z pluszu, którego używa się, by szyć kurtyny teatralne. Sporym kłopotem jest w tym przypadku kurz, jaki się w niej osadza. Wyklucza się więc ją, jeśli Twoje dziecko ma jakąś alergię. Bardzo ważne jest też to, gdzie będziecie spożywać posiłki. Pokój przechodni może być do tego idealnym miejscem. Łatwo się do niego dostać z pozostałych pomieszczeń, dzięki czemu stanie się centrum komunikacji. W momencie, gdy dziecko będzie malować, dojadać posiłek lub układać puzzle, będziesz cały czas mógł na nie spoglądać. W tym miejscu możesz także magazynować również różne rzeczy, np.: ręczniki, pościel lub zabawki dziecięce. Wszyscy będą mieli do tego pełny dostęp.

pokój przechodni dla dziecka

Pomysły na urządzenie pokoju przechodniego

Przy aranżacji możesz wykorzystać chociażby meble z litego drewna. Są one uniwersalne i bardzo wysokiej jakości. Idealnie skomponują się z każdą przestrzenią. Materiał jest poza tym uznawany za niezwykle luksusowy. Interesującym pomysłem będą także delikatnie wygięte nóżki mebli. Dzięki nim pomieszczenie nabierze nieco awangardowego stylu. Świetnie pasować tu będzie dekoracyjny żyrandol, pobudzający wyobraźnię. Możesz postawić również na meble z wielkimi, drewnianymi płytami.

Jak dostosować pokój do dziecka?

Małemu brzdącowi przyda się wiele przestrzeni wspólnej. W chwili dorastania potrzebować będzie jednak znacznie więcej prywatności. Mimo to z chęcią zaprosi do swojego domu kolegów i koleżanki z klasy, czy podwórka, by wspólnie spędzić czas. Jeżeli masz dwoje dzieci, to sprawisz temu rodzeństwu wielką radość. Chętnie będą spędzać w tym pomieszczeniu wspólny czas. W tym celu umieść przy ścianie regał na książki i komodę na akcesoria plastyczne. Na podłodze dzieciakom niezbędne będzie jak najwięcej powierzchni do zabawy. Z czasem pokój z bawialni stanie się miejscem nauki dla starszych dzieci. Mile widziane będą również kosze, pudła skrzynie oraz pojemniki, by ułatwić sprzątanie. Starszej młodzieży spraw przestrzeń na biurko z komputerem, a także krzesło.

Spraw, aby maluch jak najlepiej czuł się w tym miejscu i chętnie w nim przebywał. Prywatna przestrzeń jest bowiem niezwykle ważna dla każdego brzdąca. Może też w dużym stopniu wpływać na jego rozwój. Zadbaj więc już teraz o szczęśliwe dzieciństwo Twojej pociechy.

Ostatnie wpisy